Feb 222018

V pondelok 19. februára 2018 sa vo farnosti Sučany uskutočnila spomienková svätá omša pri príležitosti 25. výročia smrti dekana Jozefa Závodského, rodáka zo Sučian. Svätú omšu slávil spolu s miestnym správcom farnosti Pavlom Pečkom a tajomníkom diecézneho banskobystrického biskupa Mons. Mariána Chovanca Petrom Ľuptákom, súčasný dekan z Detvy Ľuboš Sabol.

V príhovore priblížil život kňaza Jozefa Závodského, u ktorého niekedy pôsobil ako jeho kaplán v Detve. Pred svätou omšou sa veriaci z Detvy spolu s kňazmi pomodlili desiatok svätého ruženca na cintoríne v Sučanoch – pri hrobe kňaza Jozefa Závodského. Po svätej omši sa vo fare uskutočnilo malé občerstvenie pre farníkov z Detvy, ktorí si prišli uctiť svojho bývalého dekana a správcu farnosti.

Jozef Závodský naposledy pôsobil ako dekan v Detve. Zomrel 17. februára 1993 a 20. februára 1993 ho v Sučanoch pochoval vtedajší pomocný banskobystrický biskup Mons. Peter Dubovský SJ.