Jan 082018

Dňa 7. januára 2018 o 16.00 h. sa vo farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Sučanoch uskutočnil slávnostný Novoročný koncert Chrámového spevokolu sv. Jána Krstiteľa z Vrútok. Uviedli Českú mši vánoční od Jakuba Jana Rybu, s názvom „Hej mistře“, po vedením dirigenta Viliama Majdu, organistky Oľgy Cipciarovej a komorného ad hoc sláčikového orchestra pod vedením Mariána Kramára. Týmto spôsobom farníci zo Sučian a aj hostia zakončili Vianočné obdobie. Na záver koncertu všetci spoločne zaspievali radostnú koledu „Plesajte všetci ľudia.“ Na organe ju zahral miestny organista Branislav Oreška. Po koncerte nasledovalo občerstvenie pre spevákov a hostí, spojené s trojkráľovým požehnaním miestnej farskej budovy.

Pavol Pečko, správca farnosti Sučany