Mar 042017

betlehem

V dňoch od 20. do 27. februára 2017 sa 38 pútnikov zo Sučian a okolitých farností zúčastnilo na púti vo Svätej Zemi. Púť duchovne sprevádzal kňaz spišskej diecézy PaedDr. Michal Pitoniak. Púte sa zúčastnil aj správca farnosti Sučany, Pavol Pečko.

Na púť sme nastúpili v pondelok 20. februára 2017 o 4.00 h. pred kostolom v Sučanoch. Autobus nás doviezol na letisko vo Schwechate, odkiaľ okolo 11.00 h. vzlietlo lietadlo a za cca 3 a pol hodiny pristálo na letisku v Tel Avive v Izraeli. Naše prvé kroky púte viedli do Betlehema, do hotela Star, kde sme sa ubytovali. Po ceste sme stihli navštíviť lokalitu Abu Ghosch, kde sme si pripomenuli udalosť, keď sa Pán Ježiš po svojom zmŕtvychvstaní stretol s dvoma učeníkmi idúcimi do Emauz. Po príchode do hotela Star v Betleheme sme sa ubytovali a navečerali.

Sep 032016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dňa 29. augusta 2016 sme uskutočnili farskú Púť na Svatý Hostýn, Svatý Kopeček a do Olomouca. Na Svatom Hostýne v bazilike Nanebovzatia Panny Márie sme slávili sv. omšu a prešli sme Svätou bránou Milosrdenstva. Po sv. omši sme sa presunuli na Svatý Kopeček, kde sme si prezreli baziliku Navštívenia Panny Márie, výhľad z veže baziliky a tiež aj kupolu, ktorá sa v bazilike nachádza. Navštívili sme aj tamojšie múzeum. V Olomouci sme navštívili katedrálu sv. Václava a mali sme prehliadku mesta. Púť sa uskutočnila v spolupráci s cestounou agentúrou Trinus Slovacija z Konskej pri Rajeckých Tepliciach. Ďakujeme manželom Verešovcom za sprevádzanie. Ponúkame fotky z púte.

Máj 212016

OLYMPUS DIGITAL CAMERADňa 14. mája 2016 sa v rámci Mimoriadneho svätého Roku milosrdenstva uskutočnila farská púť do Krakowa a Lagiewnikov – centra Božieho milosrdenstva. Počas púte sme slávili sv. omšu, súkromne sme si prehliadli kaplnky a duchovné centrum v Lagiewnikoch a navštívili sme aj Wawel a centrum mesta Krakowa. Duchovne nás sprevádzal dp. Pavol Pečko a odborný výklad ponúkli manželia Verešovci z cestovnej agentúry Trinus Slovacija z Konskej pri Rajeckých Tepliciach.