Nov 182013

17. novembra 2013 sme si pri sv. omši pripomenuli 15. výročie smrti sučianskeho rodáka a dlhoročného farára Jozefa Horváta, arcidekana. Slávnostnú spomienkovú sv. omšu celebroval cirkevný historik ThDr. Gabriel Brendza, PhD., farár zo Seliec pri Banskej Bystrici. Koncelebroval generálny vikár banskobystrickej diecézy Branislav Koppal, správca farnosti Sučany Pavol Pečko a väzenský kaplán v Sučanoch Juraj Malý SDB. Hlavný celebrant sa v homílií zameral na dôležitosť a potrebu kňaza v súčasnosti a zaspomínal aj na osobné stretnutia so zosnulým kňazom Jozefom Horvátom. Priblížil jeho kvality: obetavosť, ľudskosť a veselosť, ktorými si vedel získať všetkých, počas jeho dlhoročného pôsobenia vo farnosti Sučany. Pri tejto príležitosti bola v kostole inštalovaná výstava fotiek z pôsobenia Jozefa Horváta.