Mar 132010
 
Dňa 13.3.2010 (sobota) sa uskutočnilo prvé dekanátne kolo miništrantskej súťaže
“S  Dominom do Ríma”.

Do súťaže sa zapojilo 8 tímov z farností Žilinského a Martinského dekanátu (4 za žilinský a 4 za martinský). Náš tím tvorili piati miništranti – František Galis, František Mäčko, Marek Kapusta, Patrik Stuchlík, Roman Kapusta a ich vedúci – Michal Mesjar(ja).

Súťaž  začala o 10,00h. na Gymnáziu Kráľovnej Pokoja v Žiline príhovorom školského kaplána dp. Martina Švancára a potom nasledovali súťažné úlohy. Prvé tri z latinčiny a liturgického roka sme zodpovedali na gymnáziu, odkiaľ sme sa museli rýchlo presunúť na farský úrad, kde nás už čakala tajnička, po jej vyplnení sme sa prebehli do katedrály. Tu nás preverili z naších vedomostí o živote sv. Dominika Sávia a tiež o sviatosti krstu. Na poslednú úlohu sme sa museli vrátiť na začiatok. Na gymnáziu sme si ponamáhali pamäťové závity pri odpovedaní na otázky z liturgickej symboliky. Po tomto namáhavom boji nasledovalo vyhodnotenie súťaže a na naše prekvapenie sme boli tretí za náš dekanát s počtom bodov 104 zo 150.

diplom z dekanátného kola súťaže "S Dominom do Ríma"

Zhodnotenie: Na to, že sme sa to učili vo vlaku, sme dobrí!! :) No a keďže sme vlak do Sučian nestihli, zašli sme na pizzu a potom, konečne domov…

Takže, v tomto kole sútaže sme dokázali, že naše štvrtkové stretnutia a prípravy nie sú zbytočné. V budúcom kole budeme súťažiť nie ako skupinka, ale bojovať bude každý sám za seba.

Držte naším miništrantom palce, aby sa aspoň jednému z nich podarilo vyhrať vytúžený výlet do Ríma na stretnutie so Svätým Otcom.

PS: viac fotiek si môžete pozrieť na našej facebook stránke