Júl 312010
 

DETSKÝ TÁBOR – POLUVSIE

Detský tábor

V utorok 27.7. sa vybrala skupinka deviatich detí, troch animátorov a kňaza z našej farnosti na tábor ku Rajeckým Tepliciam – Poluvsia. Počasie nám síce neprialo, ale aj tak sme zažili veľa zábavy, niečo sme sa naučili, zatancovali sme si, šli sme nočným lesom a mnoho iného.

Téma táboru bol „Mojžiš a Izraeliti“ – každý deň sme začali rozcvičkou, ranným slovkom, samozrejme raňajkami, niečím poučným zo svätého Písma (k téme o Mojžišovi), hrali sme množstvo hier, tiež sme navštívili Betlehem v Rajeckej Lesnej, pripravovali sme masky na karneval, vyrábali košíčky „s dobrými skutkami“ (a bol naozaj plný) a tiež veľa súťažili… Deň sme končili svätou omšou, večerou a modlitbou.

Boli sme rozdelení na dve skupinky – dievčenská – Divoké pumy na čele s animátorom Števkom a chlapčenská – Horiaci ker – na čele s animátorom Michalom. Počas celého týždňa sme zbierali body či už v súťažiach, pri kvízoch, za upratané izby a na konci bolo veľké vyhodnotenie –vyhrala (samozrejme) chlapčenská skupinka ale, ako to už býva, ceny sme dostali všetci.

Ďakujeme všetkým ktorí nám umožnili mať takýto tábor – pánovi farárovi dp. Petrovi a Jurajovi, animátorom – Gabike, Št(e/a)vovi, Michalovi, pani kuchárke Slávke, Dominikovi a v neposlednom rade samotnému Bohu, že nás dal všetkých takto dokopy a vytvorili sme úžasný tím…

Tabor 1